Aktuality

 

Zemědělské obchodní družstvo AGRISPOL uspořádalo v rámci Dnů českého zemědělství 2021 "Den otevřených dveří" na farmě Vrchoslavice. Většina zemědělské techniky se sice musela věnovat podzimním polním pracem, ale seznámení s chovem skotu mohlo proběhnout bez omezení.

Podnik působí na rozhraní okresů Prostějov, Kroměříž a Vyškov, s velmi dobrou dopravní dostupností v rámci krajů Olomouckého, Zlínského a Jihomoravského. V současné době obhospodařuje cca 1.300 hektarů zemědělské půdy a věnuje se rostlinné a živočišné výrobě (chov skotu). V rámci rostlinné výroby a mechanizace funguje cca 15 stálých pracovníků.

O víkendu byla dokončena letošní sklizeň obilovin a řepky. Přestože práce plynule pokračují lisováním a uskladněním slámy, zpodmítáním, přípravou půdy a setím, všem pracovníkům podniku patří velké poděkování za zvýšený výkon a pracovní nasazení.

V úterý 3. srpna se na farmě ve Vrchoslavicích uskutečnila tradiční výprava za telátky, pořádaná ve spolupráci s Obcí Vrchoslavice. Program vedený Ing. Palátem zahrnoval mj. informace o chovu skotu, ochutnávku mléčného koktejlu či různé hry a aktivity pro děti.

Vzpomínáme

23.07.2021

Dne 23. 7. 2021 by dlouholetý předseda našeho družstva Ing. Jaromír Řezáč oslavil 65. narozeniny.

Zemědělské obchodní družstvo AGRISPOL hledá nové zaměstnance na úseky rostlinné výroby a technických služeb (mechanizace), tzn. traktoristu a opraváře. Požadujeme řidičský průkaz sk. T, praxe v oboru výhodou. Více informací a kontakt pro zájemce: Ing. Ladislav Zgoda, hlavní agronom, tel.: 602 730 506.

Vojtěška je v podobě senáže určena pro výživu skotu v rámci živočišné výroby. Pro zachování kvality a obsahu výživových složek je senáž ukládána do vaků.

Dne 15. dubna letošního roku proběhla v Mořicích náhradní členská schůze našeho družstva. (...)