Aktuality

 

Dožato

14.08.2023

V pondělí 14. srpna skončila hlavní část letošní sklizně, která se vlivem nepříznivého počasí na přelomu července a srpna významně protáhla. Ječmen, pšenice i řepka byly sklizeny v nadprůměrných výnosech a dobré kvalitě. Děkujeme všem pracovníkům družstva za zodpovědný přístup k plnění pracovních úkolů.

Od března do července probíhala na farmě Vrchoslavice příprava a následná realizace střešní instalace FVE. Předpokládaná roční výroba zdroje přesahuje 300 MWh elektrické energie a měla by výrazně snížit provozní náklady farmy, potažmo celého družstva. Elektrárna bude uvedena do provozu v průběhu srpna 2023.

Ve čtvrtek 27. července se na farmě ve Vrchoslavicích uskutečnila tradiční výprava za telátky, kterou družstvo již řadu let pořádá ve spolupráci s Obcí Vrchoslavice. Farmu navštívilo přes 60 návštěvníků, především dětí. Průvodcem jim byl vedoucí úseku ŽV Ing. Roman Palát. Připraveny byly soutěže, písničky, drobné občerstvení a mnoho informací.

Letošní sklizeň obilovin byla ve dnech 3. a 4. července zahájena ozimým ječmenem. 15. července pak byla započata sklizeň řepky, ke které se 18. července, po příjezdu našich kolegů - kombajnů ze Slovenska, přidala i sklizeň jarního ječmene. Doufejme, že průběh letošních žní bude přát dobré úrodě.

V červnu 2023 jsme si na pobočce společnosti STROM Praha v Němčicích nad Hanou převzali nový traktor JOHN DEERE 8R 370 o výkonu 370 koní. Jedná se o náhradu za služebně nejstarší stroj základní traktorové flotily družstva John Deere 8310, který je v plném provozu již 22 let a přes 20 tisíc motohodin. Nový traktor je díky svému výkonu určen...

Denní dodávka mléka do smluvní mlékárny překonala poprvé v historii našeho družstva hranici 6.600 litrů. V pondělí 1.5.2023 bylo z naší farmy ve Vrchoslavicích dodáno do Olmy 6.622 litrů mléka ve výběrové kvalitě. Tento dílčí úspěch podtrhuje velmi dobré chovatelské a výrobní výsledky úseku živočišné výroby.

V pátek 21.4.2023 probíhala od 9:30 hodin, v zasedací místnosti administrativní budovy v Mořicích, náhradní členská schůze našeho družstva. Přítomno bylo 30 členů a 18 členů bylo zastoupeno v rámci plné moci. Přítomní disponovali 42,87 % hlasovacích práv všech členů družstva.

V březnu letošního roku jsme si na pobočce společnosti STROM Praha v Němčicích nad Hanou převzali nový nakladač KRAMER KL35.8T o výkonu 100 koní. Současně byl realizován nákup vibrační desky a pěchu.

V prosinci 2022 byl pořízen nový traktorový cisternový návěs Agrodon Neptun o objemu 18 m3. Jedná se o cisternu s největší přepravní kapacitou v rámci podniku, kdy doposud činilo toto maximum 12 m3. Pořízením nové laminátové cisterny pro převoz DAMu a močůvky dochází k doplnění strojového parku v kategorii již více opotřebených strojů a současně k...