Aktuality

 

V pátek 26.4.2024 probíhala od 9:30 hodin, v zasedací místnosti administrativní budovy v Mořicích, náhradní členská schůze našeho družstva.

Práce na moderní posklizňové lince, vykopávání plevelné řepy, v případě řidičského průkazu T možnost práce se zemědělskou mechanizací. Nástup možný již od 15.6. Informace a zájemci na tel. č. 604 284 252 (Ing. Ševčík, hlavní agronom).

Během 4 dní odvezlo 235 nákladních aut z našich polí celkem 6.961 tun cukrové řepy (v hrubém návozu) ke zpracování do cukrovaru ve Vrbátkách. V této tradiční plodině hanáckých polí jsme v rámci letošní sklizně zaznamenali nadprůměrný výnos i cukernatost.

Během následujících sedmi měsíců proběhne modernizace a snížení energetické náročnosti linky posklizňové úpravy a skladování na farmě v Mořicích. Aktuálně probíhajícímu rozšíření linky o sila na obiloviny a olejniny musela v září ustoupit i část nevyužitého "starého kravína". Modernizovaná linka by měla sloužit našemu družstvu již od sklizně 2024.

V rámci znovuobnovené tradiční akce Dožínky Olomouckého kraje jsme v Náměšti na Hané převzali dožínkový věnec za okres Prostějov. Toto symbolické ocenění se uděluje za dosažení nejvyšších výnosů v daném roce sklizně a poděkování patří všem pracovníkům podniku, kteří se na něm podíleli.

Dožato

14.08.2023

V pondělí 14. srpna skončila hlavní část letošní sklizně, která se vlivem nepříznivého počasí na přelomu července a srpna významně protáhla. Ječmen, pšenice i řepka byly sklizeny v nadprůměrných výnosech a dobré kvalitě. Děkujeme všem pracovníkům družstva za zodpovědný přístup k plnění pracovních úkolů.

Od března do července probíhala na farmě Vrchoslavice příprava a následná realizace střešní instalace FVE. Předpokládaná roční výroba zdroje přesahuje 300 MWh elektrické energie a měla by výrazně snížit provozní náklady farmy, potažmo celého družstva. Elektrárna bude uvedena do provozu v průběhu srpna 2023.

Ve čtvrtek 27. července se na farmě ve Vrchoslavicích uskutečnila tradiční výprava za telátky, kterou družstvo již řadu let pořádá ve spolupráci s Obcí Vrchoslavice. Farmu navštívilo přes 60 návštěvníků, především dětí. Průvodcem jim byl vedoucí úseku ŽV Ing. Roman Palát. Připraveny byly soutěže, písničky, drobné občerstvení a mnoho informací.